Portfolio

Przykładowy tekst do katalogu

Profesjonalne tłumaczenia przysięgłe, prawnicze, medyczne, techniczne oraz biznesowe z języka polskiego na dowolny język obcy, realizowane przez ponad 100 tłumaczy z całego świata. Ponadto XYZ w swojej ofercie ma kursy i szkolenia językowe dla małych i dużych firm, obejmujące lekcje języka "ogólnego", biznesowego oraz specjalistycznego w ponad 20 językach, w tym kurs języka polskiego dla obcokrajowców. Do wyboru zajęcia z lektorem lub native speakerem wsiedzibie firmy lub za pomocą platformy e-learningowej. 

Przykładowy opis produktu dla sklepu internetowego


Torebka na zakupy z serii XYZ to przeuroczy dodatek dla każdej dziewczynki. Dołączone do zestawu wodoodporne flamastry (różowy, zielony, żółty, niebieski i fioletowy) pozwalają na nadanie torebce unikalnego stylu, pobudzając kreatywność i zdolności twórcze dziecka. Samodzielne przyozdobienie torebki to zabawa na kilka godzin i powód do dumy młodej projektantki, która już nigdy nie będzie chciała rozstać się ze swoim dziełem. Cekinowe zdobienia przyciągają wzrok i nadają torebce elegancki połysk. Pojemna torebka to piękny i praktyczny dodatek na wspólne rodzinne wyprawy do przedszkola, na spacer i na zakupy.

Przykładowy tekst na bloga/portal internetowy 

Praca przy komputerze a ból kręgosłupa

Koniec miesiąca, zbliżający się deadline, a może niespodziewana choroba koleżanki z pracy. W konsekwencji nadgodziny, które po raz kolejny zmuszona jesteś spędzić przed komputerem. Jesteś zmęczona i sfrustrowana, a do tego po raz kolejny czujesz silny ból karku. To oznaka, że czas zadbać o kręgosłup!

Przyczyny i objawy

Kilkugodzinna, siedząca praca przed komputerem, to olbrzymie obciążenie dla twojego kręgosłupa. Niewygodna pozycja sprawia, że na na ból narażone są zwłaszcza odcinek szyjny i lędźwiowy. Innymi objawami, które mogą świadczyć o słabej kondycji twojego kręgosłupa, są mrowienie i drętwienie rąk (część szyjna) i nóg (część lędźwiowa). Zanim udasz się do specjalisty, który zleci masę badań (czas oczekiwania kilka miesięcy), a następnie zleci rehabilitację (kolejne miesiące oczekiwania), zastanów się, co sama jesteś w stanie zrobić dla swojego zdrowia.  

Środowisko pracy

Przede wszystkim przyjrzyj się swojemu miejscu pracy. Na początek krzesło. Idealne ma regulowaną wysokość, którą dostosowujesz do swojego wzrostu oraz kąt pochylenia oparcia. Samo oparcie powinno być odpowiednio wyprofilowane. W dole wybrzuszone, aby podeprzeć odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Na wysokości klatki piersiowej natomiast lekko wklęsłe. Odpowiednie krzesło posiada boczne podpórki, na których możesz się oprzeć, co również odciąży twój kręgosłup. Również biurko powinno być ustawione na odpowiedniej wysokości. Najlepiej, żebyś miała miejsce, aby od czasu do czasu założyć nogę na nogę. Jeśli twoje miejsce nie jest właściwie wyposażone, to możesz wspomóc się poduszką, którą podłożysz miedzy plecy a oparcie. Pomocny może być też podnóżek, na którym oprzesz stopy. Do tego celu w ostateczności może posłużyć ci na przykład niepotrzebny karton po dokumentach.

Właściwa postawa

Jeśli udało ci się dostosować miejsce pracy do potrzeb kręgosłupa, to teraz czas na ciebie. Przede wszystkim, co kilkadziesiąt minut zrób sobie przerwę i wstań od komputera. Przejdź się pokoju, a nawet wykonaj kilka prostych ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie twojego kręgosłupa. Zwróć również uwagę, jaką pozycję przyjmujesz podczas pracy. Staraj się, aby twoje plecy były wyprostowane, a łopatki ściągnięte. Wypracowanie dobrych nawyków sprawi, że bóle pleców odejdą w zapomnienie.